Gjykata e Lartė shpall tė pafajshėm Ilir Metėn, vendimi 5 me 0

Vendimi i shkurtuar, i lexuar me 2 orė e gjysmė vonesė nga relatori Ardian Dvorani, pritet me brohoritma nė sallėn e gjyqit. “Fakti nuk provohet se ekziston. Shpenzimet gjyqėsore prej 3 milionė e 592 mijė e 938 lekė tė paguhen nga shteti” Tiranė Gjykata e Lartė i dha dje pafajėsinė ish-zv/kryeministrit Ilir Meta, nė njė vendim unanim tė pesė gjyqtarėve tė Kolegjit. Ve...
më shumëKOMENTE (0)17-01-2012 14:21

Ruēi: Presidenti, jashtė PD e PS Patozi: Do ta zgjedhė shumica

Viti i ri politik ka nisur ethshėm me debatin pėr zgjedhjen e kreut tė ri tė shtetit. Pavarėsisht se...
më shumëKOMENTE (0)17-01-2012 14:33

Zbardhet kėrkesa e PD-sė: Ja pse duhet shkarkuar Spahiu

TIRANĖ 28 deputetė tė grupit parlamentar tė Partisė Demokratike depozituan dje nė Kuvend kėrkesėn ...
më shumëKOMENTE (0)17-01-2012 14:37

E kishin amanet nga babai, falin gjakun e vėllait pas 16 vjetėsh

Babai ua kishte lėnė amanet, dhe djemtė e tij falėn gjakun e vėllait pasi hasmi ishte fėmijė i vetėm...
më shumëKOMENTE (0)17-01-2012 15:44

Zinxhir hakmarrjesh prej 97’, vritet 52-vjeēari nė derėn e shtėpisė

Nure Xhaferraj ėshtė qėlluar me armė zjarri nė afėrsi tė banesės sė tij nė qytetin e minatorėve. Pol...
më shumëKOMENTE (0)17-01-2012 15:50

Jaho nominohet pėr ēmimin “British Awards”

Roli i murgeshės Anxhelika, e interpretuar nga sopranoja shqiptare Ermonela Jaho nė Triptikun e Puēi...
më shumëKOMENTE (0)10-01-2012 13:59
E diel
31 gusht 2014
A mund tė mbrohet sot Ilir Meta
JO! Kështu mund të thoshte prerë çdokush që...
Nga Henri Ēili
Nė Shqipni “fakti” nuk ekziston
Gazetari i famshëm i Manchester Guardian-it (sot Guardian), polit...
Nga Ardian Ndreca
Atdhetarėt janė pakicė nė Kosovė
Cilat janë tiparet kryesore të politikës së sotme ...
Nga Blerim Shala
Martin Luter King, Mbreti i pashmangshėm
Amerika kujton Martin Luter King-un si kampion kombëtar të t...
Nga New York Times
EDITORIAL / KOMENT
  • Më të lexuarat
  • Më të komentuarat